Direktevra









Anne May Olli
E-poasta amo@rdm.no
Tel +47 406 01 986
Konsuleanta - Hálddáhus









Inga Margrethe Vars
E-poasta margrethe@rdm.no
Tel +47 406 10 405 / 784 69 950

LagreLagre
Doaibmateknihkkár










Bror Ivar Salamonsen
E-poasta Bror@rdm.no
Tel +47 406 12 249
Lagre
Museajođiheaddji - Sámiid Vuorká-Dávvirat









Berit Åse Johnsen
E-poasta berit@rdm.no
Tel +47 974 01 910
Bassi










Terje Henriksen Joks
E-poasta terje@rdm.no
Tel +47 995 45 883
Museajođiheaddji - Guovdageainnu gilišillju









Johan Aslak Hætta
Epoasta JohanAslak@rdm.no
Tel +47 481 17 266
LagreLagre
Konsuleanta - prošeakta









Ellen J. Bals
E-poasta ellen@rdm.no
Tel +47 406 13 183
Konservator - Porsáŋggu musea









Riinakaisa Laitila
E-poasta riinakaisa@rdm.no
Tel +47 950 13 125
LagreLagreLagreLagre
Museajođiheaddji - Jáhkovuona mearrasámi musea

Saddjásaš:
Annelise Josefsen
E-poasta annelise@rdm.no
Tel +47 473 26 862
Konservator - Sámiid Vuorká-Dávvirat

Jelena Porsanger
Konservator
Tlf +47 406 12 117
E-post jelena@rdm.no





OĐAS - NYTT - UUET


Mii cegget čájáhusa "Ságastallamat áiggiid čađa", man RDM ráhkadii sámi ávvodoaluide Troandimis 2017s. Čájáhusa sáhttá boahtit geahččat Sámi álbmotbeaivvi rájes 6.2.2019 gitta 22.4.2019 rádjái. Bures boahtin!
_________________________
Vi monterer utstillingen "Dialog i tid", som var RDMs bidrag til jubileumsmarkeringen i Tråante i 2017, og hadde den offisielle åpningen der. Utstillingen vises fra den 6.2.2019 til 22.4.2019

Ny utstilling er under arbeid! Utstillingsåpningen den 27.2, De Samiske Samlinger. Mer info kommer seinere.
Ođđa čájáhus lea barggu vuolde!
Rahpan 27.2, Sámiid Vuorká-Dávvirat. Eambbo dieđut bohtet maŋŋel.
Monter 1 i RDMs utstilling på Sametinget

"Duojis dáiddahábmemii / Fra duodji til skulptur": RDM har laget en mini-utstilling på Sametinget i forbindelse med komite- og plenumsmøte 19.-26.11.2018
Giitu Annelise Josefsenii, RDM Jáhkovuona mearrasámimuseas, čájáhuskonseaptta hábmemis.
Takk til Annelise Josefsen, RDM Kokelv sjøsamisk museum, for utvikling av utstillingskonseptet.

 
 
Ođđa čájáhus Kárášjogas, Sámiid Vuorká-Dávvirat/ Ny utstilling, De Samiske Samlinger
Rahpan/Åpning: 7.11.2018 dii./kl.18.00








Govat ja dávvirat
Foto og gjenstander
Digitalt Museum





Diŋgo min ođđasiid - Abonner på nyheter