KONTAKT ANSATTE










Anne May Olli
Direktør
E-post amo@rdm.no
Tlf +47 406 01 986












Berit Åse Johnsen
Museumsleder
Sámiid Vuorká-Dávvirat
De Samiske Samlinger
E-post berit@rdm.no
Tlf +47 974 01 910











Inga Margrethe Vars
Konsulent - Administrasjonen
E-post margrethe@rdm.no
Tlf +47 78 46 99 50
+47 406 10 405











Terje Henriksen Joks
Renhold
Tlf +47 995 45 883












Bror Ivar Salamonsen
Driftstekniker
E-post Bror@rdm.no
Tlf +47 406 12 249

Lagre











Riinakaisa Laitila
Museumsleder Porsáŋggu musea
Porsanger museum
Porsangin museumi
E-post riinakaisa@rdm.no
Tlf +47 950 13 125










Johan Aslak Hætta
Museumsleder
Guovdageainnu gilišillju
Kautokeino bygdetun
Tlf +47 481 17 266

Lagre










Ellen J. Bals
Prosjekt Konsulent
Guovdageainnu gilišillju
Kautokeino bygdetun
Tlf +47 406 13 183


Annelise Josefsen
Fagkonsulent
E-post annelise@rdm.no
Tlf +47 48126414

Jelena Porsanger
Konservator
Tlf +47 406 12 117
E-post jelena@rdm.no



OĐAS - NYTT - UUET


Mii cegget čájáhusa "Ságastallamat áiggiid čađa", man RDM ráhkadii sámi ávvodoaluide Troandimis 2017s. Čájáhusa sáhttá boahtit geahččat Sámi álbmotbeaivvi rájes 6.2.2019 gitta 22.4.2019 rádjái. Bures boahtin!
_________________________
Vi monterer utstillingen "Dialog i tid", som var RDMs bidrag til jubileumsmarkeringen i Tråante i 2017, og hadde den offisielle åpningen der. Utstillingen vises fra den 6.2.2019 til 22.4.2019

Ny utstilling er under arbeid! Utstillingsåpningen den 27.2, De Samiske Samlinger. Mer info kommer seinere.
Ođđa čájáhus lea barggu vuolde!
Rahpan 27.2, Sámiid Vuorká-Dávvirat. Eambbo dieđut bohtet maŋŋel.
Monter 1 i RDMs utstilling på Sametinget

"Duojis dáiddahábmemii / Fra duodji til skulptur": RDM har laget en mini-utstilling på Sametinget i forbindelse med komite- og plenumsmøte 19.-26.11.2018
Giitu Annelise Josefsenii, RDM Jáhkovuona mearrasámimuseas, čájáhuskonseaptta hábmemis.
Takk til Annelise Josefsen, RDM Kokelv sjøsamisk museum, for utvikling av utstillingskonseptet.

 
 
Ođđa čájáhus Kárášjogas, Sámiid Vuorká-Dávvirat/ Ny utstilling, De Samiske Samlinger
Rahpan/Åpning: 7.11.2018 dii./kl.18.00








Govat ja dávvirat
Foto og gjenstander
Digitalt Museum





Diŋgo min ođđasiid - Abonner på nyheter